The Foot Fist Way – Träningsläger i Stockholm

foot_first_wayINBJUDAN 18-19 april till

The Foot Fist Way Träningsläger i Stockholm

Välkommen till Stockholm för en fullspäckad helg med Taekwon-Do ITF, ett tillfälle som du inte kan missa om du älskar Taekwon-Do ITF.

Lägrets inriktning är att slipa på tekniker inför kommande graderingar och vänder sig till alla grader i åldern 13 år äldre. Lägret kommer att ledas av flera tränare från region öst.

DATUM: 18-19 april 2015.

PLATS: Eriksdalsskolan (Södermalm)

ANMÄLAN:

Klubbvis via e-mail till info@sodermalmtkd.se med följande info:

– Klubb samt ledare

– Namn & grad på alla deltagare

KOSTNAD & BETALNING

Priset för lägret är 300kr. All betalning sker till pg 392187-1 (Södermalms TKD Klubb). Märk betalning med klubb+antal+FOOTFIST. Samma kostnad är för dig som deltar praktiskt eller bara som åskådare.

SISTA ANMÄLNINSGDAG

För att boka era platser vill vi ha er anmälan & betalning senast fredagen den 3 april.

LEDARE

Lägret kommer att ledas av följande personer:

Arto Alahäivälä, 5 dan
Markus Känngård, 5 dan
Andreas Uppström, 4 dan
Orlando Roudette, 2 dan
Pontus Nelldal, 2 dan
Isabelle Schander, 2 dan
Mirja-Karin Pettai, 1 dan

BOENDE

För er som önskar övernatta i vår lokal på Östgötagatan 17 är detta möjligt, kontakta oss på tel. 073-8417046.

TIDTABELL LÖRDAG 18/4

Svartbälten 1-5 dan (sal 1)
12:00-12:15 – Registrering
12:15-14:00 – PASS 1
14:00-15:30 – Lunch
15:30-17:30 – PASS 2
17:30-18:30 – Individuell konsultation (frivilligt)

Färgbälten 5-1kup (sal 2)
12:00-12:15 – Registrering
12:15-14:00 – PASS 1
14:00-15:30 – Lunch
15:30-17:30 – PASS 2
17:30-18:30 – Individuell konsultation (frivilligt)

Färgbälten 10-6kup (sal 3)
12:00-12:15 – Registrering
12:15-14:00 – PASS 1
14:00-15:30 – Lunch
15:30-17:30 – PASS 2
17:30-18:30 – Individuell konsultation (frivilligt)

TIDTABELL SÖNDAG 19/4

Svartbälten 1-5 dan (sal 1)
11:00-13:00 – PASS 3
13:00-15:00 – Lunch
15:00-17:00 – PASS 4

Färgbälten 5-1kup (sal 2)
11:00-13:00 – PASS 3
13:00-15:00 – Lunch
15:00-17:00 – PASS 4

Färgbälten 10-6kup (sal 3)
11:00-13:00 – PASS 3
13:00-15:00 – Lunch
15:00-17:00 – PASS 4